جدول نام های علمی حشرات

ردیفنام راستهنام فارسی
1Proturaبی شاخکان
2Collembolaپادمان یا دم فنری ها
3Dipluraدم چنگالی ها
4Microcorephiaدمو مویی های جهنده
5Thysanuraدمو مویی ها
6Ephemeropteraیک روزه ها
7Odanataطیاره مانند ها
8Orthopteraراست بالان
9phasmatoda = Phasmidaچوبک مانند ها
10Grylloblattodae-
11Mantophasmatoda-
12Dermapteraگوشخیزک ها
13Piecopteraبهاره ها
14Embiidina = Embiopteraتارپاها
15Zoraptera-
16Isopteraمساوی بالان - موریانه ها
17Mantodeaشیخک ها
18Blattodeaسوسری ها
19Hemipteraناجوربالان ( سن ها )
20Homopteraجوربالان
21Thysanopteraبال ریشک داران - پا جبابداران
22psocopteraشپش های چوب و کتاب
23Phthirapteraشپش ها
24Coleopteraقاب بالان - سخت بال پوشان = سوسک ها
25Neupteraبالتوری ها
26Hymenopteraبال غشاییان
27Trichopteraبال موداران
28Lepidopteraبالپولکداران
29Siphonapteraکک ها
30Mecopteraدم عقربی - منقارسران
31Strepsipteraبال چین خورده ها
32Dipteraدوبالان
Pest Scientific NamePest Common Name
Acalitus vaccinii (Keifer)Blueberry budmite
Acalymma vittatum (Fabricius)Striped cucumber beetle
Acrobasis nuxvorella NeunzigPecan nut casebearer
Acrobasis vaccinii RileyCranberry fruitworm
Acrosternum hilare (Say)Green stink bug
Acrosternum hilare (Say)Stink bugs
Aculops lycopersici (Massee)Tomato russet mite
Aculus schlechtendali (Nalepa)Apple rust mite
Acyrthosiphon pisum (Harris)Pea aphid
Agriotes mancus (Say), Hypnoidus abbreviatus (Say), Hemicrepidius decoloratus(Say)Wireworms
Agrotis ipsilon (Hufnagel)Black cutworm
Agrotis spp.Cutworms
Altica sylvia MallochBlueberry flea beetle
Amblyseius fallacis (Garman)Mite predator
Amblyseius fallacis (Garman)Phytoseiid mite predators
Amblyseius fallacis (Garman)Predatory mite
Amblyseius fallacis (Garman), Typhlodromus pyri (Scheuten)Phytoseiid mite predators
Amyelois transitella (Walker)Navel orangeworm
Anasa tristis (DeGeer)Squash bug
Anthonomus eugenii CanoPepper weevil
Anticarsia gemmatalis HübnerVelvetbean caterpillar
Aonidiella aurantii (Maskell)California red scale
Aphis glycines MatsumuraSoybean aphid
Aphis gossypii GloverMelon aphid
Aphis gossypii GloverCotton aphid
Aphis spiraecola PatchSpirea aphid
Argyrotaenia velutinana (Walker)Redbanded leafroller
Aroga trialbamaculella Cham.Red-striped fireworm
Artogeia rapae (L.)Imported cabbageworm
Aulacorthum solani (Kaltenbach)Foxglove aphid
Bedellia orchilella WalsinghamSweetpotato leafminer
Bemisia argentifolii Bellows & PerringSilverleaf whitefly
Bemisia tabaci (Gennadius)Sweetpotato whitefly
Bemisia tabaci (Gennadius) Biotype BSweetpotato whitefly
Blattella germanica (L.)German cockroach
Blissus leucopterus leucopterus (Say)Chinch bug
Blissus occiduus BarberChinch bug
Boisea rubrolineata (Barber)Western boxelder bug
Brevicoryne brassicae (L.)Cabbage aphid
Bruchus pisorum (L.)Pea weevil
Cacopsylla pyricola FoersterPear psylla
Campylomma verbasci (Meyer-Dür)Mullein plant bug
Cerotoma trifurcata (Förster)Bean leaf beetle
Ceutorhynchus assimilis (Paykull)Cabbage seedpod weevil
Chaetanaphothrips orchidii (Moulton)Orchid thrips
Chaetanaphothrips signipennis (Bagnall)Banana rust thrips
Chaetocnema confinis CrotchSweetpotato flea beetle
Choristoneura parallela (Robinson)Spotted fireworm
Choristoneura rosaceana (Harris)Obliquebanded leafroller
Choristoneura rosaceana (Harris) and Platynota idaeusalis (Walker)Leafroller
Chortophaga viridifasciata (De Geer)Greenstriped grasshopper
Chromaphis juglandicola (Kaltenbach)Walnut aphid
Chrysopa sp.Lacewing pupae
CM, OFM, LAWInternal lepidoptera
Coccus pseudomagnoliarum (Kuwana)Citricola scale
Colaspis brunnea (Fabricius)Grape colaspis
Conotrachelus nenuphar (Herbst)Plum curculio
Cyclocephala borealis ArrowNorthern masked chafer
Cyclocephala lurida BlandSouthern masked chafer
Cydia caryana (Fitch)Hickory shuckworm
Cydia pomonella (L.)Codling moth
Cylas formicarius (F.)Sweetpotato weevil
Cyrtopeltis notata (Distant)Suckfly
Daktulosphaira vitifoliae (Fitch)Grape phylloxera
Dectes texanus texanus LeConteDectes borer
Delia platura (Meigen)Seedcorn maggot
Deroceras reticulatum MüllerGray garden slug
Diabrotica barberi Smith and LawrenceNorthern corn rootworm
Diabrotica spp.Cucumber beetles
Diabrotica undecimpunctata howardi BarberSpotted cucumber beetle
Diabrotica undecimpunctata howardi BarberSouthern corn rootworm
Diabrotica virgifera virgifera LeConteWestern corn rootworm
Diaphania hyalinata (Linnaeus)Melonworm
Diaphania nitidalis (Stoll)Pickleworm
Diaprepes abbreviatus (L.)Diaprepes root weevil
Diatraea grandiosella DyarSouthwestern corn borer
Diatraea saccharalis (F.)Sugarcane borer
Dissosteira carolina (L.)Carolina grasshopper
Diuraphis noxia (Mordvilko)Russian wheat aphid
Dysaphis plantaginea (Passerini)Rosy apple aphid
Elasmopalpus lignosellus (Zeller)Lesser cornstalk borer
ElateridaeWireworm
Empoasca fabae (Harris)Potato leafhopper
Endopiza viteana ClemensGrape berry moth
Eoreuma loftini (Dyar)Mexican rice borer
Eotetranychus yumensis (McGregor)Yuma spider mite
Epitrimerus pyri (Nalepa)Pear rust mite
Epitrix hirtipennis (Melsheimer)Tobacco flea beetle
Epitrix spp. and Phyllotreta spp.Flea beetles
Epitrix spp., Phyllotreta spp.Flea beetles
Erythroneura elegantula OsbornWestern grape leafhopper
Erythroneura ziczac WalshVirginia creeper leafhopper
Estigmene acrea (Drury)Salt marsh caterpillar
Euetheola humilis rugiceps (LeConte)Sugarcane beetle
Euschistus servus (Say)Brown stink bug
Euschistus servus (Say), E. tristigmus (Say)Stink bugs
Euseius tularensis CongdonPredatory mite
Euxesta stigmatias LoewCorn silk fly
Euxoa auxiliaris (Grote)Army cutworm
Evergestis rimosalis (Guenée)Cross-striped cabbageworm
Fiorinia externa FerrisElongate hemlock scale
Formicidae, Gryllidae, Aranea, Carabidae, Staphylinidae, ScarabaeidaeNon-target arthropods
Frankliniella bispinosa (Morgan)Flower thrips
Frankliniella fusca (Hinds)Tobacco thrips
Frankliniella occidentalis (Pergande)Western flower thrips
Frankliniella spp.Flower thrips
Frankliniella tritici (Fitch)Eastern flower thrip
Frankliniella tritici (Fitch)Flower thrips
Frankliniella vaccinii Morgan and Catinathrips kainos O’NeillBlueberry thrips
Galandromus occidentalis (Nesbitt)Western predatory mite
Galendromus occidentalis NesbittPredatory mite
Graphognathus spp.Whitefringed beetle
Grapholita molesta (Busck)Oriental fruit moth
Grapholita packardi ZellerCherry fruitworm
Grapholita prunivora (Walsh)Lesser appleworm
Harmonia axyridis (Pallas)Multicolored Asian lady beetle
Harrisina brillians Barnes & McDunnoughWestern grapeleaf skeletonizer
Helicoverpa zea (Boddie)Corn earworm
Helicoverpa zea (Boddie)Tomato fruitworm
Helicoverpa zea (Boddie)Bollworm
Heliothis virescens (F.)Tobacco budworm
Hellula rogatalis (Hulst)Cabbage webworm
Homalodisca coagulata (Say)Glassy-winged sharpshooter
Hoplocampa testudinea (Klug)European apple sawfly
Hypera postica (Gyllenhal)Alfalfa weevil
Itame argillacearia (Packard)Blueberry spanworm
Keiferia lycopersicella (Washington)Tomato pinworm
Lasius neoniger EmeryTurfgrass ant
Leptinotarsa decemlineata (Say)Colorado potato beetle
Leptoglossus phyllopus (L.)Leaffooted Bug
Limonius canus LeContePacific Coast Wireworm
Limotettix vaccinii (Van Duzee)Blunt-nosed leafhopper
Lipaphis erysimi (Kaltenbach)Turnip aphid
Liriomyza langei FrickLeafminer
Liriomyza sativae (Blanchard)Vegetable leafminer
Liriomyza spp.Leafminer
Liriomyza trifolii (Burgess)Leafminer
Lygus lineolaris (Palisot de Beauvois)Tarnished plant bug
Macrodactylus subspinosus (Fabricius)Rose chafer
Macrosiphum euphorbiae (Thomas)Potato aphid
Magicicada spp.Periodical cicada
Maladera castanea (Arrow)Asiatic garden beetle
Manduca sexta (L.)Tobacco hornworm
Manduca sp.Hornworm
Melanocallis caryaefoliae (Davis)Black pecan aphid
Melanoplus bivittatus (Say)Twostriped grasshopper
Melanoplus differentialis (Thomas) and Melanoplus femurrubrum (De Geer)Grasshoppers
Melanoplus differentialis ThomasDifferential grasshopper
Melanoplus femurrubrum (De Geer)Redlegged grasshopper
Melanoplus sanguinipes (Fabricius)Migratory grasshopper
Melanotus communis (Gyllenhal), Conoderus vespertinus (F.), C. lividusWireworms
Melanotus communis Gyllenhal and Conoderus spp.Wireworm
Melanotus sp.Wireworm
Miridoa sp.Lygus bugs
Monellia caryella (Fitch)Blackmargined aphid
Monelliopsis pecanis BissellYellow pecan aphid
Murgantia histrionica (Hahn)Harlequin bug
Myzus nicotianae BlackmanTobacco aphid
Myzus persicae (Sulzer)Green peach aphid
Neoseiulus fallacis (Garman)Predatory mite
Nezara viridula (L.)Southern green stink bug
noneAphid natural enemies
OBLR, RBLRLeafrollers
Oebalus pugnax (F.)Rice stink bug
Oligonychus pratensis (Banks)Banks grass mite
Ostrinia nubilalis (Hübner)European corn borer
Panonychus citri (McGregor)Citrus red mite
Panonychus ulmi (Koch)European red mite
Paratachardina lobata (Chamberlin)Lobate lac scale
Parthenolecanium fletcheri (Cockerell)Lecanium scale
Pectinophora gossypiella (Saunders)Pink bollworm
Pemphigus betae (Doane)Sugarbeet root aphid
Pennisetia marginata (Harris)Raspberry crown borer
PentatomidaeStink bugs
Peridroma saucia (Hübner)Variegated cutworm
Phthia picta (Drury)Coreid bug
Phyllocoptruta oleivora (Ashmead)Citrus rust mite
Phyllonorycter blancardella (F.)Spotted tentiform leafminer
Phyllophaga spp.May/June beetle
Phyllotreta cruciferae (Goeze) and Phyllotreta striolata (Fabricius)Flea beetles
Phyllotreta curiciferae GoezeCrucifer flea beetle
Phyllotreta striolata F.Striped flea beetle
Pieris rapae (L.)Imported cabbageworm
Piezodorus guildinii (Westwood)Piezodorus stink bug
Planococcus citri (Risso)Citrus mealybug
Plathypena scabra (F.)Green cloverworm
Platynota idaeusalis (Walker)Tufted apple bud moth
Plutella xylostella (L.)Diamondback moth
Polyphagotarsonemus latus (Banks)Broad mite
Popillia japonica NewmanJapanese beetle
primarily tobacco thripsThrips
Pseudococcus longispinus (Targioni-Tozzetti)Long-tailed mealybug
Pseudococcus viburni (Signoret)Obscure mealybug
Pseudoplusia includens (Walker)Soybean looper
Quadraspidiotus perniciosus (Comstock)San Jose scale
Rhagoletis mendax CurranBlueberry maggot
Rhagoletis pomonella (Walsh)Apple maggot
Rhizotrogus majalis (Razoumowsky)European chafer
Saperda candida FabriciusRoundheaded appletree borer
Scapteriscus borellii Giglio-TosSouthern mole cricket
Scapteriscus vicinus ScudderTawny mole cricket
Schizaphis graminum (Rondani)Greenbug
Scudderia furcata (Brunner)Fork-tailed katydid
Solenopsis invicta BurenRed imported fire ant
Spissistilus festinus (Say)Threecornered alfalfa hopper
Spodoptera dolichos (F.)Armyworm
Spodoptera eridania (Cramer)Southern armyworm
Spodoptera exigua (Hübner)Beet armyworm
Spodoptera frugiperda (J.E. Smith)Fall armyworm
Spodoptera latifascia (Walker)Armyworm
Stethorus punctum (LeConte)Mite predator
Supella longipalpa (F.)Brown-banded cockroach
Synanthedon scitula (Harris)Dogwood borer
Taeniothrips inconsequens (Uzel)Pear thrips
Tetranychus evansi Baker and PritchardSpider mite
Tetranychus mcdanieli McGregorMcDaniel Mite
Tetranychus urticae KochTwospotted spider mite
Thrips palmi KarnyMelon thrips
Thrips tabaci LindemanOnion thrips
Tortricidae spp.Leafroller species
Trichoplusia ni (Hübner)Cabbage looper
Trixoys pallidus HalidayWalnut aphid parasitoid
Typhlocyba pomaria McAteeWhite apple leafhopper
Typhlodromus occidentalis (Nesbitt)Western predatory mite
Typhlodromus pyri (Scheuten)Phytoseiid mite predators
Typhlodromus pyri (Scheuten)Predaceous mite
Vaginulus plebeius (Fischer)Brown slug
various speciesGrasshoppers
Vitacea polistiformis (Harris)Grape root borer
WBB, GSBTrue bugs
Zetzellia mali (Ewing)Stigmaeid predatory mite
Zetzellia mali (Ewing)Mite predator
Zetzellia mali (Ewing)Predaceous mite
Zetzellia mali (Ewing)Predatory mite
Zygogramma exclamationis (Fabricius)Sunflower beetle