ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

آموزش چگونگی نگهداری از بگونیا مخملی

آموزش چگونگی نگهداری از بگونیا مخملی

بگونیا گیاهی است که دارای ساقه‌ها گوشتی و خزنده ، برگها به شکل قلب و یک رگبرگ اصلی برگ را به دو قسمت نامساوی تقسیم کرده است  ، روی یک برگ انواع رنگ‌ها مشاهده می‌شود ، استفاده از آن در سبدهای آویزان رایج است ، سهولت در نگهداری و مقاومت بعضی از انواع آن در برابر خشکی و حرارت و امکان تکثیر آن در همه شرایط موجب توجه همگان است و بیشتر توصیه می کنند در آپارتمان و یا در فضای سبز استفاده شود

در فصل تابستان اشعه مستقیم آفتاب بخصوص از پشت شیشه برای آن مضر است ، ولی منطقه پر نور احتیاجات نوری آن را برطرف می‌کند ، چرخش گیاه برای استفاده هر چه بیشتر نور اتاق لازم است .

دفعات آبیاری بیشتر به دمای نگهداری گیاه بستگی دارد . حتما بین دو آبیاری توجه داشته باشید که خاکتان خشک شده باشد. از آب سبک فاقد املاح جهت آبیاری استفاده کنید . بگونیای مخملی نیاز به رطوبت دارد و از بهار تا پاییز مرتبا آن را آبیاری کنید و پس از اتمام گلریزان آبیاری را کاهش دهید .بگونیا را با اسپری گیاهی آب ندهید. اسپری گیاه را بیشتر مستعد کپک زدن می‌کند.

برگهایی با عمر متوسط را انتخاب و سطح زیرین آنها را روی ماسه شسته بخوابانید و مقداری ماسه نرم روی آنها بریزید ، پس از مدتی برگها ریشه‌دار شده و گیاهان جدیدی تولید می‌نماید ، تقسیم بوته با ریشه در موقع تعویض گلدان هم یکی دیگر از روش‌های ازدیاد این گیاه است .

مخلوطی از پیت و کمپوست و شن بهترین محیط برای رشد ریشه این گیاه است .در هنگام تعویض گلدان مواظب باشید به برگهای ترد و شکننده صدمه وارد نشود ، در صورت متراکم بودن ریشه‌ها گلدان را با یک اندازه بزرگتر تعویض نمایید ، بهتر است تغییر گلدان‌ها در بهار انجام شود . هر ۱۴ روز یکبار با محلول غذایی طبق دستور کمبود مواد غذایی را برطرف کنید ، فصل بهار و تابستان احتیاجات غذایی بیشتر است .

محمد رضا زرهون
محمد رضا زرهون

دانشجوی رشته گیاه پزشکی ، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان،

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

Be sure to read the following:

0