ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

مگس Psila rosae عامل پوسیدگی یا زنگ ریشه هویج

عامل بیماری پوسیدگی یا زنگ ریشه هویج که عامل آن مگسی از خانواده دوبالان با نام علمی Psila rosae که به اسم مگس ریشه هویج هم شناخته می شود این آفت دارای میزبان هایی همچون کلم بروکلی، هویج، کرفس، رازیانه، جعفری و هویج وحشی است و در اغلب شرایط هوایی که هویج در آن رشد می کند، پیدا می شود.

مشخصات : 

بسیار فرز و سریع و بدنی نازک دارد به رنگ مشکی متالیک که دارای پاها و سر زرد رنگ است، رنگ لارو به صورت سفید کرمی است که به صورت تونل هایی در ریشه گیاه یافت می شوند.

خسارت :

لارو ها ابتدا از موهای ریشه تغذیه و سپس از آن طریق، تونلی را ایجاد کرده و وارد ریشه می شوند این کانال ها می توانند به رنگ قهوه ای تیره شوند و یا به صورت تونل گود تشکیل شود. این کار باعث از بین رفتن گیاه میشود ولی نه به سرعت، پس از ورود لارو ها، قارچ ها وارد عمل شده و به درون گیاه نفوذ کرده و باعث آلودگی می شوند.

جلوگیری از خسارت : 

برای ایجاد یک حفاظت عالی، ایجاد یک حالت حفاظت شناور به نام floating row covers که تا قبل از جوانه زنی حضور داشته باشد و یا استفاده از فنس های مخصوص پوشش دهنده هویج که در بازار یافت می شوند برای جلوگیری از عبور مگس بالغ و دسترسی آن به هویج است. هویج ها را زود تر برداشت کنید  از رها کردن هویج در زمستان در مزرعه جلوگیری کنید که باعث افزایش جمعیت آفت خواهد شد. و بعد از برداشت تمام هویج ها، گیاهانی که میزبان مگس زنگ هویج هستند را از بین ببرید با این کار از طغیان و افزایش جمعیت آفت جلوگیری کنید

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Be sure to read the following:

0