ads
0

سبد خرید شما خالی است.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

محاسبه بر اساس ظرفیت سمپاش

جهت سهولت در محاسبه سموم مصرفی توسط اپراتورهای خانگی، باغات و یا مزارع با وسعت کم. ابزار آنلاینی را معرفی میکنیم که این قابلیت را دارد تا این محاسبه ساده را برای شما انجام دهد و نتیجه را اعلام کند.

نکته : عددی که در آخر برای شما نمایش داده میشود. میزان سمی هست که باید در سمپاش اضافه گردد و مقدار کل آب + سم باید به میزبان کل ظرفیت تانک سمپاش برسد

برای مثال: در صورتی که دوز مصرف بدست آمده برای یک سمپاش بیست لیتری عدد 40 میلی لیتر به دست آمد. این به این معنی است که سمپاش باید به مقدار 19 لیتر و 940 میلی لیتر از آب پر شده و باقی آن سم اضافه شود تا تانکر پر گردد.

بارگذاری

محاسبه بر اساس مساحت زمین

فرم رو برو میزان مصرف سم در هکتار را با توجه به مساحت زمین شما مشخص میکند. با توجه به عدد نمایش داده شده. باید میزان مصرف آب را مدیریت کنید. برای این کار نیاز است که ابتدا سمپاش کالیبره شود.

برای کالیبره کردن سمپاش، سطح مشخصی از مزرعه را سمپاشی کرده و میزان آب مصرفی در این مساحت مشخص را یادداشت بفرمایید. سپس مقدار آب مصرفی برای مساحت کل زمین را بدست آورده و با “مقدار میزان سم مصرفی” آن را تقسیم نمایید.

برای مثال: سمپاش شما 20 لیتر ظرفیت دارد و می تواند 200 متر مربع را محلول پاشی کند. مزرعه شما 2000 متر مربع مساحت دارد. بنابراین 10 بار باید تانکر سمپاش را از آب و سم پر کنید. از آنجایی که مقدار سم مصرفی در نتیجه محاسبه گر روبرو عدد 1 را نشان دهد. یعنی برای 10 بار پر کردن تانکر سمپاش باید 100 سی سی سم به داخل تانک اضافه کنید تا دوز درست مصرف رعایت شود.

بارگذاری
0